RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Kupuj produkt polski”. Apel prezydenta

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do internautów o kupowanie polskich produktów. Wezwanie zamieścił w mediach społecznościowych.

Prezydent: Rozpoczynamy akcję „Kupuj świadomie produkt polski”

Rozpoczynamy akcję „kupuj świadomie produkt polski” i apelujemy, żeby kupować polskie produkty żywnościowe – powiedział na konferencji prasowej...

zobacz więcej


– Dziękuję bardzo wszystkim tym, którzy to wezwanie do pozostania w domu w tym trudnym czasie „zostań w domu” traktują i potraktowali poważnie – powiedział prezydent. – Ale jest jeszcze tutaj drugie, obok zdrowia zadanie, które możemy w tym trudnym czasie realizować i potem także – a mianowicie wsparcie polskiej gospodarki – dodał.

Andrzej Duda zaapelował, by kupując przez internet, zwracać uwagę na pochodzenie produktów.

– Kiedy dokonujecie teraz zakupów w internecie, zwracajcie uwagę na to, gdzie są wyprodukowane te towary, które kupujecie. Jeżeli będą miały oznaczenie „produkt polski”, znaczy, że są wyprodukowane u nas – mówił.

– Mamy wspaniałe, świetne firmy, które produkują gry komputerowe popularne na całym świecie. Kupujmy gry, które zostały przez te firmy wytworzone, ponieważ kupując te gry, grając w nie, popularyzując je także w internecie, wspieramy polskich przedsiębiorców, wpieramy polską gospodarkę, wspieramy miejsca pracy w Polsce – zaznaczył.

„Kupuj produkt polski” – zaapelował prezydent.

źródło:
Zobacz więcej