RAPORT

Kampania 2020

Oddział ginekologiczny w Bielsku Podlaskim ponownie otwarty

Szpital przygotowuje się do organizacji izolatorium (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

Oddział ginekologiczny i położniczo-noworodkowy szpitala w Bielsku Podlaskim wznowił pracę po tym, gdy testy wykazały, że pracownicy nie są zakażeni koronawirusem. Ograniczona jest nadal działalność trzech innych oddziałów.

Minister zdrowia o ograniczeniach na Święta Wielkanocne

Podjęte przez rząd środki ostrożności hamują wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce – mówił w Programie III Polskiego Radia minister zdrowia...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Ograniczenia oddziałów: chirurgicznego z pododdziałem chirurgii naczyniowej, urazowo-ortopedycznego i rehabilitacyjnego.

Zastępca dyrektora szpitala w Bielsku Podlaskim ds. organizacji, jakości i bezpieczeństwa opieki Patrycja Sarnacka powiedziała, że wyniki testów na koronawirusa u całego personelu oddziału ginekologicznego i położniczo-noworodkowego są negatywne, można więc było wznowić działalność.

W komunikacie wyjaśniono, że zarówno pacjenci, jak i personel szpitala poddawani są sukcesywnie, według wskazań epidemiologicznych, testom na obecność wirusa SARS CoV-2. Sarnacka nie chciała podać, u ilu obecnie pracowników szpitala testy potwierdziły koronawirusa. Dodała jedynie, że szpitalowi nie brakuje personelu i nie zgłaszał on dotąd do wojewody podlaskiego zapotrzebowania na delegowanie pracowników z innych placówek.

„Na bieżąco, w zależności od wyniku testu w kierunku SARS CoV-2, podejmowane są w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bielsku Podlaskim, decyzje co do sposobu postępowania z pacjentami i personelem” – informuje w wydanym komunikacie szpital.

Już 5 tys. zakażonych w Polsce. Zmarło kolejnych siedmioro pacjentów

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano o kolejnych 152 potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich godzinach...

zobacz więcej

Władze szpitala zaapelowały o wsparcie „w tej trudnej walce, stosowanie się do komunikatów Ministerstwa Zdrowia i zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz dbanie o wzajemne bezpieczeństwo. Tylko zdrowy rozsądek, opanowanie i przestrzeganie wytycznych może sprawić, że wspólnie wygramy tę walkę” – napisano w komunikacie szpitala.

Patrycja Sarnacka poinformowała, że szpital przygotowuje się do organizacji izolatorium. Potwierdza to burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski. Gdzie będzie izolatorium - jeszcze oficjalnie nie podano. W Podlaskiem są na razie dwa izolatoria w hotelach w Białymstoku i Łomży.

Dotąd w powiecie bielskim potwierdzono 41 przypadków koronawirusa (38 przypadków do wtorku wieczorem plus trzy nowe ze środy) – to najwięcej w województwie podlaskim, jeśli chodzi o powiaty.

Z najnowszych środowych danych urzędu wojewódzkiego wynika, że łącznie dotąd w Podlaskiem koronawirusa potwierdzono u 131 osób, 48 jest hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa, 4 tys. 161 jest w kwarantannie, 202 pod nadzorem epidemiologicznym.

źródło:

Zobacz więcej