RAPORT

Pogarda

Franciszek do Polaków na Wielkanoc: Zawierzmy siebie Chrystusowi, który jest Panem życia

„Jego błogosławieństwo niech wam stale towarzyszy i będzie źródłem pokoju i nadziei” (fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA)
„Jego błogosławieństwo niech wam stale towarzyszy i będzie źródłem pokoju i nadziei” (fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA)

Najnowsze

Popularne

Franciszek zachęcił Polaków, aby w dniach, kiedy z powodu epidemii wszyscy są pełni lęku, zawierzyli siebie Chrystusowi. Na środowej audiencji generalnej, kolejnej bez wiernych, papież mówił, że można ufać, iż wszystko pójdzie dobrze.

Dramatyczna sytuacja sióstr benedyktynek ze Staniątek. Mniszki apelują o pomoc

Dramatyczna sytuacja sióstr benedyktynek z klasztoru w Staniątkach (woj. małopolskie). Przez pandemię koronawirusa mniszki straciły możliwość...

zobacz więcej

Zwracając się do Polaków podczas transmisji z papieskiej biblioteki, Franciszek powiedział: „Drodzy bracia i siostry, zbliżając się do świętego Triduum Paschalnego, prośmy Pana, aby otworzył nasze serca i wprowadził nas w tajemnicę Swojej miłości, jaką okazał nam umierając na krzyżu, aby uwolnić nas z mocy zła i śmierci i wprowadzić nas do nowego życia”.

– W tych dniach, w których z powodu epidemii jesteśmy zalęknieni, pełni troski o naszych bliskich, zawierzmy siebie Chrystusowi, który jest Panem życia. Jego błogosławieństwo niech wam stale towarzyszy i będzie źródłem pokoju i nadziei – dodał papież.

Tematem jego katechezy był Wielki Tydzień, który w tym roku będzie miał dla wielu wiernych inny przebieg.

– W tych tygodniach obaw związanych z pandemią, która sprawia, że świat cierpi, wśród wielu pytań, jakie sobie zadajemy, mogą pojawić się również pytania o Boga: Co czyni w obliczu naszego bólu? Gdzie jest, gdy wszystko źle się dzieje? Dlaczego szybko nie rozwiązuje problemów? – powiedział Franciszek.

Polacy dziękują służbie zdrowia za wysiłek w walce z koronawirusem [WIDEO]

Polacy dziękują pracownikom medycznym za ich pracę i wysiłek wkładany w walkę z koronawirusem. Doceniając ich poświęcenie, życząc im jednocześnie...

zobacz więcej

Jak zaznaczył papież, ktoś może „mieć zastrzeżenia” i stwierdzić: co mam zrobić z takim słabym Bogiem? Wolałbym Boga silnego i potężnego.

– Ale władza tego świata mija, a miłość pozostaje. Jedynie miłość strzeże życia, które mamy, ponieważ obejmuje nasze słabości i je przemienia. Jest to miłość Boga, który w wydarzeniu paschalnym uzdrowił nasz grzech swoim przebaczeniem; uczynił ze śmierci fragment życia; zmienił nasz lęk w ufność; nasz niepokój w nadzieję – wskazał Franciszek.

– Wielkanoc mówi nam, że Bóg może wszystko obrócić w dobro. Z nim możemy naprawdę ufać, że wszystko pójdzie dobrze – podkreślił papież.

Słowa, których użył – „wszystko pójdzie dobrze” – są też hasłem wywieszanym przez Włochów w oknach, na balkonach, na bramach szpitali w dniach pandemii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej