RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Boniek śmieje się z nauczycielki. Nie wiedział, jaką lekcję prowadziła

Uczniowie nie uczęszczają w Polsce do szkół od 16 marca (fot. Kirill Kukhmar\TASS via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

„Nie trolluj, to nie jest lekcja WF” – komentują internauci wpis prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Odnosząc się do jednej z lekcji dla uczniów klasy II szkoły podstawowej skomentował on, że kobieta prowadząca zajęcia „wychowania fizycznego w takiej garsoneczce” to „wstyd jak cholera”. Internauci zwrócili mu jednak uwagę, że nauczycielka nie prowadzi lekcji WF-u, a wyśmiewanie osoby, która prawdopodobnie po raz pierwszy stanęła przed kamerą, jest niestosowne.

Koronawirus. „Szkoła z TVP” pomaga nauczać. Lekcje dla licealistów już na antenie

Tylko w pierwszym tygodniu 160 lekcji dla wszystkich klas szkół podstawowych i godziny nagrań – sytuacja jest nadzwyczajna... Kiedy z powodu...

zobacz więcej

W mediach społecznościowych udostępniono nagranie z przygotowanej przez Telewizję Polską lekcji „Szkoła z TVP” dla uczniów II klasy szkoły podstawowej. Prowadząca zajęcia nauczycielka w ich trakcie wykonuje m.in. ćwiczenia rozciągające, które mają pomóc uczniom rozluźnić się w przerwie w nauce.

„Wychowanie fizyczne dla dzieci w takiej garsoneczce? Wstyd jak cholera. Ktoś jest za to odpowiedzialny? Ps. szkolimy przyszłych sportowców” – skomentował na Twitterze prezes PZPN.

Internauci zwrócili mu uwagę, że strój kobiety nie jest niczym niewłaściwym, ponieważ nauczycielka prowadzi lekcję języka polskiego, w przerwie której jedynie pomaga dzieciom się rozluźnić.

Wskazał na to m.in. unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojeciechowski. „Ktoś zauważył, że Mistrz śmieje się, a inni wtórują, nie z nauczycielki w-fu tylko z nauczycielki polskiego, która lepiej czy gorzej, pokazuje dzieciom ćwiczenie śródlekcyjne. Nie mam innego komentarza niż ten z Gogola – z czego się śmiejecie? Z siebie się śmiejecie...” – skomentował wpis Bońka.

Podobnie uważa publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Jeden z użytkowników Twittera podkreślił z kolei, że wyśmiewana przez prezesa PZPN nauczycielka prawdopodobnie pierwszy raz występowała przed kamerą, zapewne dobrowolnie. „Czy nie mógłby Pan zrozumieć, że może nie być dla niej to łatwe i jest czymś nieładnym i to bardzo tak ją potraktować?” – zapytał.

Inni internauci przypomnieli także niedawny wpis Zbigniewa Bońka, w którym – ubrany w koszulę i dżinsy – pokazuje piłkarskie sztuczki. Dopytywali, czy w takim stroju można wykonywać sportowe ćwiczenia.

źródło:
Zobacz więcej