RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Kolejne ofiary koronawirusa w Niemczech. W ciągu doby zmarły 254 osoby

Liczba zidentyfikowanych zakażeń wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o 4003 przypadki (fot. Matthias Rietschel-Pool/Getty Images)

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarły 254 osoby zakażone koronawirusem – poinformował w środę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju od początku epidemii wzrosła do 1861.

Korea Północna wolna od koronawirusa. WHO potwierdza

W Korei Północnej nie odnotowano do tej pory ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem – poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Liczba zmarłych rośnie dynamicznie drugi dzień z rzędu. We wtorek RKI poinformował o 173 ofiarach koronawirusa, a w poniedziałek o 92.

RKI przewiduje dalszy wzrost wskaźnika śmiertelności – przekazał we wtorek szef instytucji Lothar Wieler. Powodem jest więcej zidentyfikowanych infekcji wśród osób starszych, które narażone są na ciężki przebieg choroby.

Liczba zidentyfikowanych zakażeń wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o 4003 przypadki – poinformowano w środę. To przyrost większy o 169 w stosunku do danych z dnia poprzedniego. W sumie w RFN odnotowano już 103 228 infekcji koronawirusem – przekazał RKI.

źródło:

Zobacz więcej