RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Korea Północna wolna od koronawirusa. WHO potwierdza

Korea Północna jest jednym z najbardziej odizolowanych krajów (fot. PAP/EPA/JEON HEON-KYUN)

W Korei Północnej nie odnotowano do tej pory ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem – poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Ponad 500 osób w tym kraju jest objętych kwarantanną.

Trump: WHO schrzaniła sprawę. Całe szczęście, że nie przyjęliśmy ich rad

„WHO schrzaniła sprawę. Z jakiegoś powodu, choć opłacana w dużej mierze przez Stany Zjednoczone, jest bardzo chińskocentryczna” – napisał prezydent...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

WHO podała, że regularnie co tydzień otrzymuje z ministerstwa zdrowia Korei Płn. raporty na temat możliwych zakażeń. Według organizacji w kraju tym jest możliwość przeprowadzania testów na obecność koronawirusa w jednym laboratorium w Pjongjangu. Sprzęt do badań został tam dostarczony przez Chiny.

– Od 2 kwietnia przebadanych zostało 709 osób – 11 obcokrajowców i 698 obywateli Korei Północnej. Nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia. Na kwarantannie przebywa 509 osób – dwóch cudzoziemców i 507 Koreańczyków. W sumie od 31 grudnia kwarantanną objęte były 24 842 osoby, w tym 308 cudzoziemców – oświadczył Edwin Salvador, przedstawiciel WHO w KRLD.

Według danych WHO na całym świecie dotychczas wykryto 1,3 mln przypadków zakażenia koronawirusem w 206 krajach i terytoriach. Zmarło 72 614 osób. Jak podkreśla Organizacja, oprócz Korei Północnej infekcji do tej pory nie stwierdzono również w Lesotho, Tadżykistanie, Turkmenistanie i Jemenie.

źródło:

Zobacz więcej