RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Sejm przez aklamację wyraził wdzięczność służbie zdrowia

Sejm w przyjętej we wtorek przez aklamację uchwale wyraził wdzięczność i uznanie dla pracowników ochrony zdrowia „za pełną poświęcenia bohaterską służbę w dniach epidemii korona wirusa”. Dają oni najlepszy przykład odwagi oraz heroizmu i stanowią wzór dla społeczeństwa – podkreślono.

Koronawirus w Polsce. Sejmowa debata nad rządowym projektem ustawy na czas epidemii

W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie rządowego projektu o szczególnych instrumentach wsparcia w sytuacji epidemii koronawirusa. Jest to pakiet...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Projekt uchwały w sprawie wyrażenia wdzięczności dla pracowników ochrony zdrowia, którą posłowie przyjęli we wtorek przez aklamację, przedstawiło Prezydium Sejmu.

„Sejm RP wyraża wdzięczność i uznanie dla pracowników ochrony zdrowia za pełną poświęcenia bohaterską służbę w dniach epidemii. W tym czasie lekarki i lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, sanitariusze, pracownicy laboratoriów, personel przychodni i szpitali, przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych, pracownicy socjalni, a także rzesze wolontariuszy ryzykują swe zdrowie i życie, by nieść pomoc, wierni złożonej przysiędze, a także najlepszym tradycjom polskiej służby zdrowia” – czytamy w uchwale.

„Jak wielokrotnie w historii naszego kraju, tak i dzisiaj wobec zagrożenia przed jakim stanęła nasza wspólnota narodowa, pracownicy medyczni dają najlepszy przykład odwagi oraz heroizmu i stanowią wzór dla społeczeństwa” – podkreślili posłowie.

„Jesteśmy wdzięczni wszystkim pracownikom służby zdrowia, przedstawicielom wszystkich zawodów medycznych, a także Naczelnej Radzie Lekarskiej, Naczelnej Izbie Pielęgniarek i Położnych oraz Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych za pełne zaangażowanie w walkę z rozprzestrzeniającym się wirusem, za współpracę z instytucjami państwa i samorządu oraz koordynację działań na rzecz społeczeństwa” – czytamy w uchwale.

źródło:
Zobacz więcej