RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Śmiertelny rekord. 731 zgonów w ciągu doby tylko w stanie Nowy Jork

W całych stanach Zjednoczonych liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zbliża się do 12 tys. (fot. REUTERS/Brendan Mcdermid)

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował, że w ciągu minionej doby zmarło tam 731 osób. Tym samym liczba śmiertelnych ofiar epidemii w Nowym Jorku przekroczyła 5400. W całych Stanach Zjednoczonych zakażonych koronawirusem jest 370 tys. osób.

„Koronawirus jak rozpędzony pociąg”. Relacja polskiej lekarki w Nowym Jorku

Mieszkająca w Nowym Jorku polska pulmonolog dr Iwona Rawinis porównała rozprzestrzenianie się koronawirusa do rozpędzonego pociągu, którego nie...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Podczas konferencji prasowej gubernator zwrócił jednak uwagę, że liczba nowych hospitalizacji wzrosła tylko o niespełna 700 a liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii o 89. Andrew Cuomo zapewnił przy tym, że w stanie Nowy Jork nie zabraknie łóżek szpitalnych i respiratorów.

Gubernator stanu wyraził także przekonanie, że zwiększenie dystansu społecznego przynosi rezultaty i zaapelował do mieszkańców o respektowanie wytycznych dotyczących pozostania w domach.

W całych stanach Zjednoczonych liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zbliża się do 12 tys. Prezydent Donald Trump powiedział jednak, że „widzi światło w tunelu” i że Ameryka wygra walkę z groźnym wirusem.

Również on zaapelował jednocześnie o stosowanie się do rządowych wytycznych.

Zalecają one pozostawianie w domach z wyjątkiem wyjść do sklepu, apteki czy na spacer, utrzymywanie dwumetrowej odległości od innych osób, mycie rąk oraz noszenie domowej produkcji masek z tkaniny w miejscach, gdzie trudne jest utrzymanie dystansu społecznego.

źródło:
Zobacz więcej