RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Naczelniczka Laboratorium Kryminalistycznego ścięła włosy, by pomóc kobietom po chemioterapii

Podinsp. dr Aneta Pawlińska przez większość zawodowego życia związana jest z kryminalistyką (fot. Policja)

Podinsp. dr Aneta Pawlińska – naczelniczka Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Radomiu jest znana z tego, że nie przechodzi obojętnie obok ludzkiej tragedii i osób potrzebujących. Będąc jeszcze wiceszefową mazowieckich związkowców wielokrotnie angażowała się akcje charytatywne. Tym razem ścięła włosy, żeby pomóc kobietom po chemioterapii.

Pijany kowboj konno przez Kielce podczas kwarantanny [WIDEO]

Choć świętokrzyscy policjanci kontrolują osoby w kwarantannie oraz dbają o przestrzeganie ograniczeń w przemieszczaniu się i gromadzeniu, niestety...

zobacz więcej

Kilkanaście tygodni temu podinsp. dr Aneta Pawlińska postanowiła ściąć kilkudziesięciocentymetrowe włosy i oddać je Fundacji „Rak’n’Rolla” w ramach akcji „Daj Włos!” i pomóc w ten sposób kobietom po chemioterapii.

Teraz otrzymała podziękowania. Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez NFZ do wysokości niewielkiego limitu, a ich cena jest wysoka.

Dlatego od 9 lat Fundacja pomaga kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – w Programie „Daj Włos!” otrzymują one peruki bezpłatnie, z włosów przekazanych od innych kobiet. Dzięki idei „Rak’n’Roll” kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej.

Podinsp. dr Aneta Pawlińska przez większość zawodowego życia związana jest z kryminalistyką, która jest jej pasją.

Od kilkunastu miesięcy jest naczelniczką Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Radomiu, wcześniej była m.in. wiceprzewodniczącą Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz służyła w Wydziale Prewencji KWP w Radomiu, gdzie odpowiadała m.in. za projekty profilaktyczne związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom od narkotyków.

źródło:
Zobacz więcej