RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Premier: kolejny transport sprzętu medycznego dotarł do kraju; największy po Wielkanocy

Tuż po Wielkanocy, do Polski ma dotrzeć największy z dotychczasowych transport sprzętu medycznego (fot. Krystian Maj/KPRM)

Kolejny transport sprzętu medycznego właśnie dotarł do kraju. Na Okęciu wylądował AN-124 Rusłan, który ma na pokładzie 70 tysięcy kombinezonów ochronnych i 6 milionów maseczek medycznych – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, największy transport spodziewany jest po Wielkanocy.

Największy samolot świata na Okęciu. Powodem epidemia koronawirusa

Tuż po świętach na stołecznym lotnisku Chopina wyląduje największy samolot transportowy na świecie Antonow An-225. Na jego pokładzie ma dotrzeć...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘ CEJ W RAPORCIE

„Żaden kraj na świecie nie był przygotowany na to, z czym musimy się teraz zmagać. Jednak obiecałem Państwu, że polski rząd zdobędzie niezbędne środki ochronne przeciwko wirusowi. Jest to trudne, ale nie zawiedliśmy. Kolejny transport właśnie dotarł do kraju” – napisał na Facebooku premier.

Szef rządu poinformował, że „na Okęciu wylądował AN-124 Rusłan, który ma na pokładzie 70 tysięcy kombinezonów ochronnych i 6 milionów maseczek medycznych”. „Cały sprzęt jeszcze dzisiaj trafi do Agencji Rezerw Materiałowych” – podkreślił.

„I co najważniejsze: nie zwalniamy tempa. Krajowe wytwórnie działają na pełnych obrotach, a za kilka dni, tuż po Wielkanocy, do Polski dotrze największy transport ze wszystkich dotychczasowych” – zapowiedział Morawiecki.

źródło:

Zobacz więcej