RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

#dziekujemypokrolewsku. Symbol wdzięczności dla medyków

7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia. Elewacja Zamku Królewskiego w Warszawie rozbyśnie na niebiesko, na znak, wdzięczności Pracownikom Służby Zdrowia w trudnych czasach pandemii (fot. Twoje Info)

Zamek Królewski w Warszawie włączył się do akcji podziękowania i okazania wsparcia Pracownikom Służby Zdrowia, zmagającym się ze skutkami zakażeń koronawirusem. Dziś w Światowym Dniu Zdrowia nastąpi finał akcji – elewacja budynku zostanie podświetlona na niebiesko od strony Placu Zamkowego. Informację o tym wydarzeniu otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Krew wciąż potrzebna! Także w czasie pandemii

Szpitale apelują, aby oddawać krew, która jest wyjątkowo potrzebna. Jeden z naszych redaktorów oddał ją i zrobił zdjęcia, by zachęcić więcej osób...

zobacz więcej

Począwszy od niedzieli, 5 kwietnia br., o stałej porze – o godz. 19.00 na kolor niebieski podświetlano stopniowo kolejne części fasady Zamku: 5 kwietnia – od strony Wisły, a 6 kwietnia – od strony Trasy W-Z. Dzisiaj, 7 kwietnia, w Światowym Dniu Zdrowia – niebieska barwa obejmie elewację od strony Placu Zamkowego. Dzisiaj też nastąpi finał akcji.

Pomysłodawcy akcji podkreślają w komunikacie, że poprzez symbolikę gmachu, którego losy tak silnie są splecione z losami narodu i kraju, „Zamek Królewski w Warszawie pragnie podkreślić znaczenie więzi społecznych i solidarności w obliczu ogarniającego nas kryzysu i poczucia utraty bezpieczeństwa”.

Akcja wsparcia medyków przez Zamek Królewski w Warszawie promowana jest w Internecie z hasztagiem: #dziekujemypokrolewsku.

źródło:
Zobacz więcej