RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Mimo pandemii…Jest Nadzieja” – cykl koncertów online na pomoc zakonom kontemplacyjnym

Akcję zorganizowali artyści chrześcijańskiej sceny muzycznej (fot. Shutterstock/Andrewshots)
Akcję zorganizowali artyści chrześcijańskiej sceny muzycznej (fot. Shutterstock/Andrewshots)

„Mimo pandemii… Jest Nadzieja” – na cykl koncertów pod takim hasłem zapraszają artyści polskiej chrześcijańskiej sceny muzycznej. Koncerty będą dostępne online, a zebrane środki zostaną przekazane na pomoc zakonom kontemplacyjnym.

Dramatyczna sytuacja sióstr benedyktynek ze Staniątek. Mniszki apelują o pomoc

Dramatyczna sytuacja sióstr benedyktynek z klasztoru w Staniątkach (woj. małopolskie). Przez pandemię koronawirusa mniszki straciły możliwość...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Przedsięwzięcie ma dać nadzieję na lepsze jutro – wyjaśnił jego inicjator Michał Guzek.

– Inicjatywa Fabryka koncertów i koncert zespołu „Nie ma Go tu”, ma krzepić serca, ma dać nadzieję w tym czasie. Są ludzie, którzy w samotności przeżywają ten czas, są chorzy, są strapieni. Do tych osób chcemy dotrzeć w szczególności z koncertem zespołu „Nie ma Go tu”. To jest żywa wiara, w której przesłanie Ewangelii daje życie.” – mówił Guzek.

– Poprzez zebrane w ten sposób fundusze artyści chrześcijańskiego grania chcą pomagać potrzebującym, zwłaszcza zakonom kontemplacyjnym – dodał Michał Guzek, który jest też organizatorem wydarzenia „Betlejem w Polsce”.

– Ktoś powiedział, że zakony kontemplacyjne ratują świat swoją modlitwą. Dzisiaj, jestem przekonany, że to my możemy ratować te zakony od strony materialnej. One dzisiaj się za nas modlą, my ich też w tym momencie możemy wesprzeć „złotówką”. To jest czas, w którym możemy wyrazić im wdzięczność oraz solidarność z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują. – wyjaśnił.

Cykl koncertów to pomysł organizatorów widowisk „Betlejem w Polsce”, „Chrześcijańskie Granie” oraz „Bądź jak Jezus”. Powstał specjalnie z myślą o tegorocznym Wielkim Tygodniu.

Kolejne koncerty będą systematycznie realizowane na kanale i stronie www.fabrykakoncertow.com.pl. Każdy z nich będzie dostępny za niewielką opłatą przez dwa tygodnie. W ten sposób organizatorzy zbiorą środki, które pomogą siostrom w zakonach kontemplacyjnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej