RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus w Polsce. Sejmowa debata nad rządowym projektem ustawy na czas epidemii

W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie rządowego projektu o szczególnych instrumentach wsparcia w sytuacji epidemii koronawirusa. Jest to pakiet nowych rozwiązań, które mają ograniczyć jej wpływ na gospodarkę.

Kiedy przedsiębiorcy wrócą do pracy? Prof. Modzelewski wyjaśnia

– Gdyby obecna forma kwarantanny trwała jeszcze kilka miesięcy, to byłaby gospodarcza katastrofa – ocenia w rozmowie z portalem tvp.info prof....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W Sejmie rząd zaprezentował we wtorek kolejny pakiet rozwiązań składający się na tzw. drugą tarczę antykryzysową. Sejm zajął się także projektem złożonym przez PSL „o utworzeniu prawdziwej tarczy antykryzysowej”.

Henryk Kowalczyk (PiS) podkreślił podczas sejmowej debaty, że projekt rządowy to "kompleksowe rozwiązania rozszerzające tarcze antykryzysową, która weszła w życie zaledwie kilka dni temu". Jak mówił, zawarte w nim rozwiązania kierowane są przede wszystkim tam, gdzie najbardziej zagrożone są miejsca pracy. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że od 1 kwietnia wpłynęło ponad 340 tysięcy wniosków o wsparcie w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Podczas debaty w Sejmie zaznaczyła, że najwięcej z nich dotyczy zwolnienia mikrofirm ze składki ZUS. Dodała, że rządowy projekt ustawy uzupełniający tarczę poszerza listę uprawnionych.

źródło:
Zobacz więcej