RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Na Orlenie zatankujesz także w Niemczech. Pierwsza stacja pod tą marką już otwarta

Stacja Orlen została otwarta na miejscu obsługi podróżnych Seeberg-Ost przy autostradowej obwodnicy Berlina (fot. Twitter/Orlen)

W Niemczech ruszyła pierwsza stacja paliw pod marką Orlen. Znajduje się ona na miejscu obsługi podróżnych przy autostradowej obwodnicy Berlina. PKN Orlen ocenia, że otwarcie stacji Orlen w RFN to ważny krok do pełnego rebrandingu sieci na zagranicznych rynkach i umocnienia pozycji spółki w Europie. W Niemczech działa około 600 stacji paliw pod marką Grupa Orlen-star.

PKN Orlen nie rezygnuje z fuzji z Lotosem. „Będziemy bardziej odporni na kryzys”

Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos to proces konieczny dla wzmocnienia zarówno obu spółek, jak i polskiej gospodarki, w tym ich konkurencyjnej pozycji....

zobacz więcej

Stacja pod marką Orlen została otwarta na MOP-ie Seeberg-Ost pod Berlinem, przy autostradzie nr 10. Jest dostępna dla kierowców jadących na północny zachód między autostradą nr 12 (z Frankfurtu nad Odrą) a autostradą nr 11 (do Szczecina).

Placówka działa w koncepcie stop cafe i O!Shop, co oznacza, że klienci mogą zrobić tam szybkie zakupy, a także skorzystać z oferty gastronomicznej, obejmującej np. hot dogi, zupę, kiełbaski na ciepło, czyli bockwurst, a także kanapki, sałatki, świeżo wyciskane soki i kawę.

Informując o pierwszej w Niemczech stacji paliw pod marką Orlen płocki koncern ocenił, że „to ważny krok do pełnego rebrandingu sieci na zagranicznych rynkach i umocnienia pozycji koncernu w Europie”.

Przypomniał zarazem, że aktualnie w Niemczech funkcjonuje już blisko 600 stacji paliw pod marką Grupa Orlen-star, dostępnych w każdym landzie.

– W biznesie sukces gwarantują odważne i dobrze przemyślane decyzje. PKN Orlen ma ogromny potencjał. Chcemy go w pełni wykorzystać również za granicą z korzyścią dla firmy, a także polskiej gospodarki. Na niemieckim rynku jesteśmy obecni od dawna ciągle zwiększając w nim udział. Aktywnie działamy w tym kierunku, otwierając pierwszą w Niemczech stację pod marką Orlen – powiedział prezes płockiego koncernu Daniel Obajtek, cytowany w informacji prasowej.

Przejęcie Energi przez PKN Orlen. Jest bezwarunkowa zgoda Komisji Europejskiej

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie Energi przez PKN Orlen. Prezes koncernu Daniel Obajtek wskazał, że firma „skutecznie realizuje...

zobacz więcej

Obajtek wskazał jednocześnie, iż spółka ta podjęła wiele działań wzmacniających jej rozpoznawalność. – Niemieccy klienci chętnie wybierają nasze stacje, ponieważ kojarzą je z profesjonalizmem, wysoką jakością usług i produktów – dodał.

Jak podał PKN Orlen, ze względu na ogłoszony w Niemczech stan pandemii koronawirusa, „na stacji w Seeberg-Ost obowiązują takie same, wysokie standardy bezpieczeństwa, jakie wprowadzono na polskich stacjach koncernu”.

„Wszystkie produkty z oferty gastronomicznej serwowane są na wynos, a akcesoria do gorących napojów, np. wieczka do kubków czy mieszadełka, są dostępne u pracowników stacji” – wyjaśniła spółka.

Koncern zwrócił uwagę, iż strategię ujednolicania wizerunku swych stacji paliwowych na zagranicznych rynkach zainicjował jeszcze w listopadzie 2019 r. „W ramach cobrandingu już na wszystkich stacjach w Niemczech i wszystkich w Czechach oraz na Słowacji do lokalnych brandów star i Benzina dołączył logotyp Grupy Orlen. Oznakowane nim zostały dystrybutory, pylony cenowe oraz ekrany wewnątrz stacji” – podkreśliła spółka.

PKN Orlen przypomniał, że jest obecny również na Litwie, jednak tam, jak zaznaczył, „wszystkie stacje od początku funkcjonują wyłącznie pod brandem Orlen”.

źródło:

Zobacz więcej