RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Trzech nastolatków włamało się do domu. Ukradli biżuterię, amunicję i poroże łosia

Podczas przeszukania posesji oraz domów, w których mieszkali nastolatkowie odnaleziono i zabezpieczono większość skradzionych przedmiotów (fot. Policja)

Trzech nastolatków włamało się do jednego z domów w podwarszawskim Józefowie. Ich łupem padła m.in. amunicja myśliwska, damska biżuteria oraz poroże łosia. Cała trójka została zatrzymana przez policję – poinformował nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Włamał się do auta. Policji tłumaczył, że je naprawia

– W ręce policjantów wpadł 30-letni obywatel Gruzji, który włamał się do zaparkowanego samochodu. Funkcjonariuszom, którzy złapali go na gorącym...

zobacz więcej

Jak przekazał policjant w Józefowie złodzieje włamali się do jednego domów jednorodzinnych. Ich łupem padły między innymi przedmioty domowego użytku, filiżanki, talerze, szkatułki z damską biżuterią, amunicja myśliwska oraz poroże łosia.

– Oprócz pustych szuflad pozostawili oni po sobie zniszczenia w postaci rozbitych szyb i zerwanych kłódek. Do tego opróżnili gaśnicę proszkową w jednym z pomieszczeń – przekazał nadkom. Daniel Niezdropa.

Wkrótce funkcjonariusze namierzyli złodziei. Okazało się, że to trzech 15-latków z Józefowa. – O ich udziale w tym przestępstwie przesądził fakt odnalezienia skradzionych fantów – podał nadkom. Daniel Niezdropa.

Dodał, że podczas przeszukania posesji oraz domów, w których mieszkali nastolatkowie odnaleziono i zabezpieczono większość skradzionych przedmiotów. Była wśród nich między innymi amunicja myśliwska oraz inne domowe wyposażenie. Zabezpieczono również nielegalnie posiadaną broń gazową.

– Materiały z policyjnych czynności oceni teraz sędzia rodzinny, który może zastosować wobec nastolatków środki karno-wychowawcze – poinformował policjant.

źródło:

Zobacz więcej