RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Czy w tym miesiącu trzeba zapłacić podatek? „Antykryzys Poradnik” odpowiada

– Podatek z tytułu prowadzonej działalności, czy też jeżeli mają państwo, nie własną działalność gospodarczą, a są państwo gdzieś zatrudnieni, to czy z tego tytułu też będzie ktoś musiał za was zapłacić podatek, tak żeby nikt nie miał później żadnych problemów z rozliczeniami z fiskusem ? – na te pytania odpowiedział w ekspert w „Antykryzysowym poradniku”.

Czy można nie płacić wynagrodzenia pracownikom? „Antykryzys Poradnik” odpowiada

To, że pracodawca nie posiada odpowiednich środków, nie stanowi podstawy do tego, aby pracownikowi nie wypłacić wynagrodzenia. Na czas przestoju,...

zobacz więcej

– Ważne rozwiązanie, to które jest przewidziane nie w tym projekcie ustawy, która ma przeciwdziałać w różnych skutkach kryzysu gospodarczego, ale w prawie, które już obowiązuje. Zapis mówi wyraźnie, że jeżeli chodzi o zaliczki podatkowe, które są zapłacone za marzec zeszłego miesiąca oraz za kwiecień, czyli za ten miesiąc co mamy w tej chwili, to tych zaliczek nie będzie trzeba zapłacić – przekazał ekspert.

Nie będzie trzeba zapłacić jeżeli chodzi o stosunek służbowy, stosunek pracy, pracę nakładczą, spółdzielczy stosunek pracy, zasiłki pieniężne.

źródło:
Zobacz więcej