RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

200 mln zł na walkę m.in. z koronawirusem trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców

Fundusze będą mogli uzyskać z konkursu Szybka Ścieżka „Koronawirusy” (fot. PAP/EPA/ORESTIS PANAGIOTOU)

200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym. Fundusze będą mogli uzyskać z konkursu Szybka Ścieżka „Koronawirusy”, który ogłosiło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Platforma Zakupy u swoich już dostępna. Pomoże lokalnym przedsiębiorcom

„Zakupy u swoich” to nowa platforma, na której lokalni przedsiębiorcy mogą się za darmo rejestrować i oferować swoje produkty okolicznym...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Środki z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w ogłoszonym konkursie będą rozdysponowane w trzech podstawowych obszarach tematycznych – diagnostyka, leczenie, profilaktyka. To w te trzy obszary powinny wpisywać się zgłaszane do dofinansowania projekty.

O wsparcie mogą się ubiegać przedsiębiorstwa, zarówno MŚP, jak i duże firmy oraz konsorcja składające się z przedsiębiorców lub przedsiębiorców i jednostek naukowych. Warunkiem koniecznym do otrzymania grantu jest innowacyjność proponowanego rozwiązania co najmniej na poziomie krajowym, a także konieczność jego wdrożenia na rynek.

Konkurs skierowany jest do autorów projektów realizowanych na terenie całej Polski: 125 mln zł przeznaczonych zostanie na prowadzenie prac na terenach słabiej rozwiniętych (tj. poza województwem mazowieckim), a 75 mln zł w województwie mazowieckim.

„To największa jak dotąd kwota przeznaczona w Polsce na wsparcie innowacji, które pomogą w walce z koronawirusem” – mówi wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, cytowany w komunikacie.

„Liczymy na to, że prace polskich naukowców i przedsiębiorców nie tylko pomogą w opanowaniu obecnie rozprzestrzeniającej się pandemii, ale w przyszłości pozwolą skutecznie przeciwdziałać chorobom wirusowym, leczyć je i minimalizować ich skutki” – dodaje.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu NCBR opublikuje na stronie internetowej.

źródło:

Zobacz więcej