RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Hotelarze proponują medykom bezpłatne noclegi

Lekarze, którzy pracują na pierwszej linii będą mieli stworzone odpowiednie warunki do odpoczynku bez konieczności wracania do domu (fot. PAP/EPA)

Finansowanie noclegów dla kadry medycznej opiekującej się osobami zakażonymi koronawirusem to główny cel fundacji „Hotele dla Medyków” założonej przez Polski Holding Hotelowy – poinformowała firma w komunikacie.

Fake news o zwolnieniach z powodu koronawirusa. Kolejowa spółka dementuje

„Informacja zawarta na stronie internetowej OPZZ, z której wynika, że PKP TELKOL zamierza zwolnić 678 pracowników jest całkowicie nieprawdziwa” –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Chodzi o to, by personel medyczny mógł skorzystać bezpłatnie z noclegów w hotelach, a dzięki temu „lekarze, którzy pracują na pierwszej linii, będą mieli stworzone odpowiednie warunki do odpoczynku bez konieczności wracania do domu i narażania swoich rodzin na ryzyko zakażeń”.

Polski Holding Hotelowy wpłacił już na konto fundacji 1 mln zł, a wsparcie finansowe deklaruje też Polski Holding Nieruchomości, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

„Kwota, którą będzie dysponowała fundacja, wynosić będzie w sumie 3 mln 250 tys. zł” – napisano w komunikacie.

źródło:

Zobacz więcej