RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Polski Holding Nieruchomości przekazał pieniądze dla medyków

Polski Holding Nieruchomości przekazał Fundacji Hotele dla Medyków 1 mln zł darowizny (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Polski Holding Nieruchomości przekazał Fundacji Hotele dla Medyków 1 mln zł darowizny. Ma ona umożliwić sfinansowanie pobytu personelu medycznego w hotelach i objętych kwarantanną, które muszą ją odbyć poza swoimi domami.

Hotelarze proponują medykom bezpłatne noclegi

Finansowanie noclegów dla kadry medycznej opiekującej się osobami zakażonymi koronawirusem to główny cel fundacji „Hotele dla Medyków” założonej...

zobacz więcej

„1 kwietnia 2020 r. została utworzona Fundacja Hotele dla Medyków. Fundacja została powołana z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego Sp. z o.o. Celem fundacji jest między innymi wspieranie personelu medycznego, szczególnie tego, który jest zaangażowany w walkę z koronawirusem w szpitalach jednoimiennych, czyli placówkach, które przyjmują wyłącznie pacjentów ze zdiagnozowanym COVID-19” – czytamy w komunikacie prasowym.

„Fundacja ma także za zadanie wspierać szpitale w poszukiwaniu funduszy i przekazaniu ich na rzecz prowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia – izolatorii, gdzie będą przebywały osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa lub chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby” – informuje spółka w komunikacie.

Do tej pory fundację oprócz Polskiego Holdingu Nieruchomości i Polskiego Holdingu Hotelowego wsparły także P.P. „Porty Lotnicze” i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Spółki zadeklarowały do tej pory wpłatę na rzecz fundacji w łącznej wysokości 3,25 mln zł.

źródło:
Zobacz więcej