RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus pozbawia pracy. Kolumbijczycy wywiesili czerwone flagi

Kolumbijczycy cierpią z powodu głodu wywołanego przez kryzys zw. z koronawirusem i wywieszają czerwone flagi, prosząc o pomoc (fot. PAP/EPA/Mauricio Duenas Castaneda)

Koronawirus pozbawia Kolumbijczyków środków do życia i dostępu do żywności. Mieszkańcy miasta Soacha – sąsiadującego z Bogotą – wywieszają czerwone flagi, aby prosić o pomoc. Urząd miasta opracowuje strategię pomocy osobom w potrzebie.

Koronawirus na świecie. Mieszkańcy Ameryki Łacińskiej powierzyli się Matce Bożej z Guadalupe

W obliczu narastającego ryzyka zakażenia koronawirusem mieszkańcy Ameryki Łacińskiej zjednoczyli się na modlitwie, powierzając się Matce Bożej z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W obliczu epidemii Covid-19 miasto Soacha przeżywa kryzys. Mieszkańcy zmagają się z bezrobociem wywołanym izolacją i podjętymi środkami zapobiegawczymi przeciwko koronawirusowi.

Czerwona flaga lub materiał wywieszony na zewnątrz domu oznacza, że mieszka tam rodzina potrzebująca pomocy w związku z zagrożeniem koronawirusem. Wprowadzana strategia pomocy ma polegać na dzieleniu się żywnością i innymi produktami z potrzebującymi. Podmioty prywatne i publiczne mogą składać swoje propozycje wsparcia w urzędzie gminy.

Pracownicy administracji miejskiej każdego dnia przemierzają ulice okolicznych gmin, aby dostarczyć ubogim potrzebne produkty. Miasto łącznie chce dotrzeć do 200 tys. rodzin.

Jak poinformował burmistrz miasta Juan Carlos Saldarriaga, towary pochodzą od różnych darczyńców. To mleko, ryż, oliwa, naczynia.źródło:
Zobacz więcej