RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Okradli lekarza, który walczy z koronawirusem. Kolarz podarował mu rower

Luke Rowe podarował jednemu z lekarzy nowy rower (fot. Justin Setterfield/Getty Images)

Brytyjski kolarz Luke Rowe podarował jednemu z lekarzy nowy rower. Zrobił to po tym, gdy dowiedział się, że lekarz ów został okradziony, gdy pełnił dyżur. „Miłej jazdy, dziękujemy tobie i wszystkim innym bohaterom NHS” – napisano na Twitterze teamu Ineos.

Mistrzynie wioślarstwa rozwożą łodziami żywność

W Wenecji mistrzynie wioślarstwa rozwożą na pokładzie łodzi owoce i warzywa oraz inne produkty żywnościowe dla tamtejszych mieszkańców. Robią to...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

30-letni Rowe, kolega z drużyny m.in. Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia, dowiedział się o kradzieży roweru Toma Robertsa z mediów społecznościowych. Lekarz opisał, że pojazd zniknął sprzed szpitala uniwersyteckiego w Cardiff w czasie, gdy jon sam miał dyżur na oddziale intensywnej terapii. Walijski kolarz natychmiast skontaktował się z poszkodowanym.

„Spytał mnie o wzrost i o to, jakiego typu rower mi skradziono. Powiedział, że podrzuci coś nad ranem” – relacjonował Roberts, cytowany przez BBC.

Lekarz przyznał, że nie jest wielkim fanem kolarstwa, ale nazwisko Rowe obiło mu się o uszy.

„Słyszałem o nich (teamie Ineos – red.), wiem, kim są, ale nie interesuję się kolarstwem. Mój rower był zwykły, nie jakiś drogi, po prostu jeździłem na nim do pracy i z powrotem” – powiedział.

Podobną ofertę Robertsowi złożył także były mistrz olimpijski z 1992 r. w kolarstwie torowym Chris Boardman.

źródło:

Zobacz więcej