RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Dworczyk: Obchody smoleńskie w Warszawie, w ograniczonej formie

Obchody będą skromne z uwagi na panującą sytuację epidemiczną (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)

– Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą organizowane w Warszawie. W najbliższych godzinach przedstawimy, jak będą one wyglądały – poinformował w TVP szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Podkreślił, że obchody będą skromne z uwagi na epidemię koronawirusa.

Prezydent wspomina katastrofę smoleńską. „Byliśmy przy zamykaniu trumny Marii Kaczyńskiej”

Katastrofa smoleńska była wielką, narodową traumą. Przeżywanie żałoby stało się wielkimi narodowymi rekolekcjami – mówi prezydent w wywiadzie dla...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W zeszłym tygodniu szef KPRM poinformował, że wizyta delegacji rządowej w Smoleńsku odbędzie się później. Wyjaśnił, że Rosja nie przekazała rządowi jednoznacznej odpowiedzi w sprawie założeń logistycznych tej wizyty.

Teraz Dworczyk oznajmił, że w związku z panującą epidemią koronawirusa wszystkie uroczystości państwowe będą miały bardzo ograniczoną formę. Zapewnił jednocześnie, że będą „skromne" i „godne”.

– Obchody będą organizowane w Warszawie. W najbliższych godzinach przedstawimy, jak będą one wyglądały – poinformował.

– Mamy sytuację niezwykłą i wszyscy musimy się do niej dostosować – zaznaczył szef KPRM.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami przekazywanymi m.in. przez wicepremiera Jacka Sasina, do Katynia i Smoleńska na obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej mieli lecieć m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz przedstawiciele klubów parlamentarnych – łącznie blisko 50 osób.

źródło:

Zobacz więcej