RAPORT

Kampania 2020

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 7.04 – już ponad tysiąc zakażeń

Województwo mazowieckie ma blisko dwukrotnie więcej osób zakażonych niż drugie w statystyce – woj. śląskie (fot. PAP/Leszek Szymański)

Na Mazowszu po wykryciu kolejnych 98 przypadków zakażeń koronawirusem ich łączna liczba wzrosła do 1 065 – wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W województwie mazowieckim odnotowano kolejne trzy zgony powiązane z Covid-19, m.in. podopiecznego Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu, jednego z ognisk koronawirusa w regionie. Cztery osoby, w tym 80-latka, wyzdrowiały.

„Piniędzy” nie ma i nie będzie, ale czasami są

Pamiętne zdanie prof. Jacka Rostowskiego „Piniędzy nie ma i nie będzie” może niestety zyskać kolejne życie przy okazji czekających nas wszystkich,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Łączna liczba zmarłych zakażonych koronawirusem w województwie, o których informuje WSSE i resort zdrowia, to 23. W ciągu doby zgon spowodowany Covid-19 potwierdzono w przypadku dwojga pacjentów szpitala MSWiA w Warszawie, 65-latka i 97-latki, oraz w przypadku 68-latka z DPS w Niedabylu.

W poniedziałek poinformowano o czterech kolejnych przypadkach ozdrowień. Razem jest ich 14. Kolejni ozdrowieńcy to trzy kobiety w wieku od 25 do 80 lat oraz 35-letni mężczyzna. Poinformowały o nich powiatowe stacje w Warszawie (1), w Wołominie (2) i w Mławie. W powiecie mławskim był to jak dotąd jedyny chory.

W ciągu doby w regionie odnotowano kolejnych 98 przypadków zakażeń. Ich liczba obecnie wynosi 1 065. To prawie dwukrotnie więcej niż w drugim co do liczby przypadków Śląsku, gdzie potwierdzono ich 562.

Z danych Ministerstwa Zdrowia (przedstawionych we wtorek przed południem) wynika, że w skali kraju liczba osób zakażonych wynosi 4532 (wzrost o 119). Od początku epidemii odnotowano 111 zgonów, z czego cztery potwierdzono we wtorek.

Koronawirus w radomskim szpitalu. Już prawie 200 infekcji wśród pacjentów i personelu

Kolejnych 47 osób z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu jest zarażonych koronawirusem. Pozytywne wyniki testów potwierdzono w sumie...

zobacz więcej

Najwięcej nowych przypadków w poniedziałek wykazała powiatowa stacja w stolicy – 45 (razem 354). Dziewięć przypadków odnotowano w Grójcu (132), a po osiem w Radomiu (132), w Wołominie (41) i w Zwoleniu (11). Sześć wykazała powiatowa stacja Warszawa Zachód – Ożarów Mazowiecki (19), cztery przypadki powiatowa stacja w Pruszkowie (34), trzy przypadki – powiatowa stacja w Węgrowie (18), dwa – powiatowa stacja w Siedlcach (20), a pojedyncze: powiatowe stacje w Wyszkowie (7), Pułtusku (4), Nowym Dworze Mazowieckim (3), Piasecznie (3) i w Kozienicach (3).

Jak dotąd największa liczba chorych to osoby ze stolicy, z powiatu radomskiego, grójeckiego, a także białobrzeskiego, gdzie odnotowano 122 infekcje.

Sanepid zaznacza, że nie wszyscy pacjenci wymagają hospitalizacji, więc leczą się w izolacji. Według poniedziałkowych danych dla Mazowsza, w izolacji domowej przebywa 640 osób. W celu wykluczenia zakażenia hospitalizowanych jest natomiast 860 osób. 17 835 osób objęto kwarantanną, a 6761 – nadzorem epidemiologicznym.

źródło:
Zobacz więcej