RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Linie Condor wciąż bez procedury parasola ochronnego

Koronawirus zagraża liniom Condor (fot. Wiki 2.0/Gerard van der Schaaf)

Objęcie niemieckich linii lotniczych Condor procedurą finansowego parasola ochronnego ze strony niemieckich władz wciąż nie zostało sfinalizowane – poinformowała agencja dpa. Przymiarki do zakupu przewoźnika prowadzi Polska Grupa Lotnicza.

Kryzys w polskich biurach podróży

Kilka polskich biur podróży może w tym roku upaść – ostrzega Instytut Turystyki. Sytuacja branży jest trudna, a prawo powoduje, że bardziej opłaca...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Przewoźnikowi z Hesji grozi zapaść po zawirowaniach związanych z pandemią koronawirusa, które doprowadziły do komplikacji z przejęciem przez Polską Grupę Lotniczą.

Decyzja o objęciu linii Condor procedurą finansowego parasola ochronnego wciąż nie jest prawomocna. Kilku wierzycieli złożyło w sądzie rejonowym we Frankfurcie odwołanie do wstępnie przyjętego planu – podała dpa, powołując się na rzecznika sądu.

Jedną z instytucji, która złożyła odwołanie, ma być, według informacji agencji, Stowarzyszenie Zabezpieczeń Emerytalnych Gospodarki Niemieckiej (PSVaG). Wpłynięcie zastrzeżeń powoduje, że do objęcia linii Condor parasolem ochronnym nie dojdzie w tym miesiącu, jak wcześniej przewidywano.

„Jednak w czasie kryzysu koronawirusa i tak wydaje się wątpliwe, czy sprzedaż Condora Polskiej Grupie Lotniczej, właścicielowi LOT-u, rzeczywiście nastąpi” – napisała dpa i przypomniała o doniesieniach medialnych, jakoby polski holding zaczął domagać się w marcu od niemieckiego rządu dodatkowych gwarancji, których ten nie chce udzielić.

Jedną z alternatyw jest udostępnienie przez rząd Niemiec kolejnej linii kredytowej i sprzedaż Condora nowemu właścicielowi po kryzysie – napisała agencja dpa.

źródło:

Zobacz więcej