RAPORT

Pogarda

Budka suflerem. Jest nowe nagranie Kidawy-Błońskiej [WIDEO]

Małgorzata Kidawa-Błońska i Borys Budka (fot. TT)
Małgorzata Kidawa-Błońska i Borys Budka (fot. TT)

Najnowsze

Popularne

Wypłynęło kolejne nagranie wskazujące, że wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska potrzebuje wsparcia przy wygłaszaniu oświadczeń. Widać na nim, jak szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka mówi koleżance partyjnej, co ma mówić.

„Powiedz, że…”. Budka suflerem Kidawy-Błońskiej [WIDEO]

Borys Budka na konferencji prasowej nie chciał odpowiedzieć na pytanie o konstruktywną kontrpropozycję PO, w sytuacji sprzeciwiania się wyborom...

zobacz więcej

„Potem mów, że dzięki naszemu sprzeciwowi, że się.. no!” – instruował Budka podczas konferencji po głosowaniu nad propozycją PiS w sprawie głosowania korespondencyjnego.

– Dzięki sprzeciwowi całej opozycji ta zła ustawa nie będzie procedowana i nie będzie narażane życie Polek i Polaków w nadchodzących wyborach. Potrafimy zatrzymać PiS. Mamy nadzieję, że decyzja, która zapadła dzisiaj na sali, będzie uszanowana i nie będzie żadnych tricków z liczeniem ponownym głosów i ponownym głosowaniem, bo tego, wychodząc z sali, obawialiśmy się najbardziej – powiedziała Kidawa-Błońska.

Media zwróciły uwagę, że także przy innej okazji Budka podpowiadał wicemarszałek Sejmu, co ma mówić. Sytuacja dotyczyła kontrpropozycji PO w sprawie głosowania korespondencyjnego.

– Wychodzi na to, że w tym momencie, jeśli nie odbędą się wybory korespondencyjne, to (według prawa – przyp. red.) 10 maja powinny się odbyć wybory w normalnym trybie – zauważył jeden z dziennikarzy. W tym momencie Borys Budka dał znać Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, że to ona ma odpowiedzieć na pytanie i dał jej wskazówkę, co ma mówić. „Powiedz, że nie może być o tym...” – suflował jej szeptem Budka. Rzeczywiście, Kidawa-Błońska odpowiedziała zgodnie z podsuniętą jej linią partyjną.

– Wybory 10 maja nie mogą się odbyć. Dzisiaj mamy jeden dobry krok i mam, jestem pewna i wierzę, że za kilka dni rząd wycofa się z tego i pan premier ogłosi stan klęski żywiołowej, i ten problem zostanie rozwiązany. Nie można tego robić ludziom – stwierdziła Kidawa-Błońska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej