RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Semka: głos wyborczy mniej warty od książki o majsterkowaniu?

Kurierzy i listonosze codziennie dostarczają przesyłki i zamówienia internetowe – przypomniał publicysta (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

„Dziesiątki tysięcy kurierów i listonoszów wypełniają swe obowiązki przewożąc przesyłki. Dlaczego głos wyborczy ma być mniej warty?” – tak publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, Piotr Semka skomentował krytyczną wypowiedź Łukasza Rogojsza z portalu gazeta.pl na temat wyborów korespondencyjnych.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Rogojsz w swoim tweecie wyraził obawę o zdrowie, a nawet życie „dziesiątków tysięcy listonoszy, kurierów, pracowników komisji (wyborczych – red.)” w kontekście spodziewanego – według niektórych szacunków – wzrostu zakażeń, jaki miałby nastąpić do daty wyborów prezydenckich. Semka wskazał, że listonosze i kurierzy wykonują swoją pracę codziennie.

Zarówno kwarantanna, jak i nakazane bądź zalecane środki ostrożności ograniczające fizyczne kontakty między ludźmi mają na celu ograniczenie szerzenia się epidemii. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia takiej sytuacji, jak w niektórych krajach, gdzie z powodu wysokiej liczby zachorowań służba zdrowia nie jest w stanie zapewnić wszystkim opieki, co podnosi odsetek zgonów. Jednak całkowite wygaszenie wszelkiej aktywności jest groźne dla gospodarki.

źródło:
Zobacz więcej