RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fake news o zwolnieniach z powodu koronawirusa. Kolejowa spółka dementuje

Fałszywa informacja pojawiła się na portalu OPZZ (fot. PAP/Tomasz Gzell)

„Informacja zawarta na stronie internetowej OPZZ, z której wynika, że PKP TELKOL zamierza zwolnić 678 pracowników jest całkowicie nieprawdziwa” – poinformowała kolejowa spółka telekomunikacyjna. Fałszywą informację powieliły portale money.pl i bankier.pl.

Epidemia a kolej: przewoźnicy zawieszają dużą część kursów

Spółki kolejowe ogłaszają zawieszenie dużej części kursów pociągów, bez wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. Związane z epidemią...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak wyjaśniła w komunikacie umieszczonym na swoim portalu i w mediach społecznościowych spółka PKP TELKOL, w przedsiębiorstwie toczy się obecnie dialog wokół „dodatkowych ponadkodeksowych świadczeń pracowniczych”, określonych w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy.

Jak wyjaśnił TELKOL, procedura zmiany ZUZP została rozpoczęta jeszcze w 2019 r., a na 7 kwietnia 2020 r. zaplanowana jest kolejna runda negocjacji ze związkami zawodowymi.

Jak wynika z informacji podanych przez PKP TELKOL, strony zgodziły się już co do konieczności zmiany części zapisów ZUZP. Spółka zapewniła, że intencją jej zarządu jest rozwój firmy i w konsekwencji zwiększenie zatrudnienia.

Spółka PKP TELKOL zajmuje się utrzymaniem urządzeń telekomunikacyjnych służących do bezpiecznego sterowania ruchem kolejowym.

Każdego dnia przybywa fałszywych informacji dotyczących koronawirusa, dlatego specjalnie dla Państwa portal tvp.info na bieżąco monitoruje je, sprawdza, weryfikuje i prostuje. Prosimy Was również o zgłaszanie nam różnego rodzaju plotek i fałszywych informacji na ten temat i wysyłanie ich pod adres mailowy: twoje@tvp.info CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

źródło:
Zobacz więcej