RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Większość Polaków chce głosowania korespondencyjnego. Opozycja się nie zgadza

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla „Wiadomości” TVP większość, bo ponad 57 proc. Polaków, zamierza wziąć udział w głosowaniu korespondencyjnym. Opozycja nie zgadza się jednak na takie rozwiązanie i domaga się przełożenia wyborów.

Sondaż: Ponad połowa Polaków pozytywnie ocenia głosowanie korespondencyjne

Ponad połowa Polaków pozytywnie ocenia pomysł zorganizowania głosowania korespondencyjnego – wynika z najnowszego sondażu pracowni Indicator dla...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak mówił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki, szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce jest spodziewany w okolicach maja lub czerwca. – Chcemy do tego czasu ograniczyć ilość zachorowań, a w szczególności wypłaszczać krzywą zachorowań – wyjaśniał.

Rząd chce zyskać czas, by wyposażyć służbę zdrowia w niezbędny sprzęt. Wystąpienie premiera spotkało się z krytyką ze strony opozycji. – Zapowiadam, że Lewica będzie prowadzić białą księgę zaniedbań i nieprawidłowości w czasie zarazy. Spiszemy wszystkie wasze puste słowa i niespełnione obietnice – powiedział Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu parlamentarnego Lewica.

Poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki stwierdził z kolei, że ograniczenia wprowadzane przez rząd w celu walki z pandemią świadczą o tym, że Polska nie jest przygotowana do walki z pandemią.

Z sondażu pracowni SW Research, przeprowadzonego dla dziennika „Rzeczpospolita” wynika jednak, że aż 81 proc. Polaków dobrze ocenia stosowane przez rząd metody walki z koronawirusem. Negatywne zdanie o wprowadzonych ograniczeniach ma zaledwie 9 proc. respondentów.

Wbrew twierdzeniu polityków opozycji, Polacy dobrze oceniają także możliwość przeprowadzenia wyborów w formie korespondencyjnej. Jak wynika z sondażu pracowni Indicator dla „Wiadomości” TVP1, chęć wzięcia udziału w głosowaniu korespondencyjnym wyraża 57,5 proc. wyborców.

źródło:
Zobacz więcej