RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus w Polsce. Ponad 200 nowych zakażeń i kolejne zgony

Mamy 212 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek po południu. Resort poinformował również o śmierci 9 zainfekowanych. Łącznie wykryto w naszym kraju 4413 przypadków zakażenia; zmarło 107 osób.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Potwierdzone przypadki dotyczą: 98 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. łódzkiego, 12 osób z woj. podlaskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego; 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. opolskiego.

Zmarli to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

źródło:
Zobacz więcej