RAPORT

Pogarda

W Portugalii 1200 więźniów wyjdzie na wolność. Powodem epidemia koronawirusa

Wśród wychodzących z zakładów karnych nie mogą znaleźć się skazani za m.in. morderstwa czy przemoc domową (fot. Horacio Villalobos#Corbis/Corbis via Getty Images)
Wśród wychodzących z zakładów karnych nie mogą znaleźć się skazani za m.in. morderstwa czy przemoc domową (fot. Horacio Villalobos#Corbis/Corbis via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rząd Portugalii zdecydował się uwolnić 1200 więźniów w związku z epidemią koronawirusa – poinformowała w poniedziałek minister sprawiedliwości Francisca Van Dunem. Zakłady karne opuszczą skazani, którym do końca kary zostało nie więcej niż dwa lata pozbawienia wolności.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Van Dunem wyjaśniła, że uwolnienie około 1200 więźniów to działanie prewencyjne, mające zapobiec szerzeniu się epidemii koronawirusa wśród więźniów, ale też służy przeciwdziałaniu infekcji wśród personelu zakładów karnych.

Wśród wychodzących z zakładów karnych nie mogą znaleźć się skazani za m.in. morderstwa, przemoc domową, agresję na tle seksualnym, kradzieże, przynależność do zorganizowanych grup przestępczych, korupcję oraz handel narkotykami.

W Portugalii, gdzie do 17 kwietnia obowiązuje stan wyjątkowy w związku z epidemią, funkcjonuje 49 zakładów karnych. Łącznie karę odbywa tam ponad 12 tys. skazanych.

W niedzielę po południu liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa szacowana była w Portugalii na 295, a zakażonych na ponad 11,2 tys.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej