RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Dwóch członków KRS zarażonych koronawirusem

Urzędnicy w biurze KRS od 13 marca pracują w większości w trybie zdalnym (fot. PAP/Rafał Guz)

Zarażenie koronawirusem wykryto u członka Rady, prezesa Sądu Rejonowego w Biłgoraju Zbigniewa Łupiny. Testy, którym następnie poddano członków KRS, potwierdziły zakażenie u jeszcze jednego sędziego. Z uwagi na prawo do prywatności Rada nie poinformowała o jego tożsamości.

Zażartował w pracy, że ma koronawirusa. Teraz poniesie konsekwencje

29-letni pracownik jednej z lubartowskich firm zażartował z koleżanki z pracy, że miał styczność z osobą zarażoną koronawirusem. Przestraszona...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– W sumie dwóch członków Rady miało wynik pozytywny. Kwarantanna została już zakończona. Żadna z tych osób nie była hospitalizowana – powiedział szef Krajowej Rady Sądownictwa, Leszek Mazur.

Jak przekazał Mazur sędzia Zbigniew Łupina przeszedł zarażenie bezobjawowo i czuje się dobrze. Z kolei z informacji dostępnych w Biurze Rady, którego urzędnicy od 13 marca pracują w większości w trybie zdalnym, wynika, że u żadnego z urzędników nie potwierdzono obecności koronawirusa.

Po uzyskaniu informacji o zarażeniu sędziego Łupiny poinformowany został sanepid. Sporządzona została lista osób, które miały z nim bezpośredni kontakt. Lista została przekazana sanepidowi.

O pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem wśród członków KRS przewodniczący Mazur poinformował w połowie marca, po trzydniowym posiedzeniu Rady. Na posiedzeniu tym obecny był sędzia Łupina. Rzecznik KRS Maciej Mitera zapewnił wtedy, że podczas obrad członkowie KRS nie mieli wiedzy o zarażeniu biłgorajskiego sędziego.

źródło:

Zobacz więcej