RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Błąd w systemie w głosowaniu posła Kryja. Posiedzenie przesunięte

Prawdopodobnie dojdzie do ponownego głosowania (fot. PAP/Marcin Obara)

228 głosów „za” i tyle samo „przeciw” spowodowało, że wniosek o poszerzenie obrad o procedowanie nad projektem wyborów korespondencyjnych – upadł. Okazuje się, że może dojść do reasumpcji głosowania, ponieważ poseł Andrzej Kryj (PiS), którego głos nie został odnotowany w systemie, faktycznie brał udział w głosowaniu. Potwierdza to zrzut ekranu, na którym widać, że rzeczywiście oddał on głos „za”. – Brałem udział w głosowaniu, oddałem głos „za”, ale doszło do błędu w systemie – mówi Andrzej Kryj w rozmowie z portalem tvp.info.

Ucieczka Gowina. Lider Porozumienia podał się do dymisji

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin złożył dymisję. Jego decyzja – jak wyjaśnił – ma związek z tym, że nie udało mu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Sejm nie wprowadził do porządku obrad obecnego posiedzenia projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich wraz z autopoprawką zakładającą, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. ma być to jedyny sposób oddania głosu.

Za włączeniem projektu do porządku obrad opowiedziało się: 228, przeciw było 228. Od głosu wstrzymali się Jarosław Gowin, Iwona Michałek i Magdalena Sroka z Porozumienia. Przeciwko zagłosowali Michał Wypij i Wojciech Maksymowicz z Porozumienia oraz Grzegorz Puda z PiS. Odnotowany jako nieobecny podczas tego głosowania został poseł PiS – Andrzej Kryj.

Pierwotnie ogłoszono przerwę w obradach do wtorku do godz. 15, teraz – po informacji o błędzie w głosowaniu tego posła – obrady wznowione zostaną dziś o godz. 18:30.

– Brałem udział w głosowaniu, oddałem głos „za”, ale doszło do błędu w systemie. Najpierw zaznaczyłem „oddaj głos”, następnie w kolejnym okienku „za” – relacjonuje poseł Andrzej Kryj w rozmowie z portalem tvp.info. – Sprawę zgłosiłem swojemu klubowi parlamentarnemu – dodaje.

W związku z tą sytuacją dojdzie prawdopodobnie do ponownego głosowania.

źródło:
Zobacz więcej