RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Policja: Zakaz przemieszczania się dotyczy też motocyklistów

Pomimo obostrzeń, motocykliści wyruszyli w miniony słoneczny weekend na wycieczki (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Pomimo obostrzeń, motocykliści wyruszyli w miniony słoneczny weekend na wycieczki. Jeden z nich po pościgu został zatrzymany w Rabce-Zdroju. Grozi mu do pięciu lat więzienia i 30 tys. zł grzywny – poinformowała małopolska policja.

Na kwarantannie pojechała z wizytą do rodziców. Teraz odpowie przed sądem

Ta wizyta będzie mieszkankę gminy Wohyń sporo kosztowała. Mimo kwarantanny 27–letnia kobieta pojechała do innej miejscowości, by odwiedzić swoich...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Policjanci cały czas apelują o pozostanie w domach i stosowanie się do nowych przepisów i obostrzeń. Niestety, nie wszyscy wzięli sobie do serca te apele i w weekend wyruszyli na motocyklowe wycieczki, tak jak 35-letni mieszkaniec Nowego Sącza, który uciekał przed policjantami, nie posiadał prawa jazdy, miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany – powiedział rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

W niedzielę, w Alejach Tysiąclecia w Nowym Targu policjanci drogówki dali sygnał do zatrzymania się trzem motocyklistom. Ci nie reagowali na polecenia mundurowych i z dużą prędkością odjechali w stronę Krakowa. Policjanci ruszyli w pościg. Według relacji policji, motocykliści poruszali się z bardzo dużą prędkością, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając tym samym zagrożenie na drodze.

Gdy minęli Rabkę-Zdrój, jeden z nich, kierujący suzuki, stracił panowanie nad pojazdem. Motocykl się przewrócił. Kierującym okazał się 35-latek z powiatu nowosądeckiego, który wybrał się na motocyklową przejażdżkę. Nie odniósł poważnych obrażeń. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez prokuraturę, nie posiada prawa jazdy i ma zakaz prowadzenia pojazdów.

35-latek został zatrzymany. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się grozi mu kara ze strony służb sanitarnych do 30 tys. zł. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych motocyklistów.

źródło:

Zobacz więcej