RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Lubuskie: Okradł ratownika medycznego. Jego kartą zapłacił za cukierki

Mężczyzna został także przyłapany na kradzieży piwa w sklepie (fot. Shutterstock/Rido)

Policjanci z Żagania (Lubuskie) zatrzymali 37-latka, który okradł ratownika medycznego. Mężczyzna najpierw wezwał karetkę pod pozorem złego samopoczucia, a kiedy ta dojechała z nim przed szpital, uciekł z telefonem i portfelem ratownika – poinformował w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Pomimo wielu trudnych zadań, z jakich wywiązują się medycy, napotykamy obywateli, którzy nie potrafią uszanować ich ciężkiej pracy – powiedział Maludy.

Do zajścia doszło w niedzielę. Załoga pogotowia ratunkowego została wysłana przez dyspozytora na stację paliw w Szprotawie, gdzie mężczyzna miał się źle poczuć. Ratownicy podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala w Żaganiu.

Po dojeździe do szpitala mężczyzna „cudownie ozdrowiał” i uciekł z karetki. Wcześniej zdążył jednak zabrać z ambulansu telefon i dokumenty ratownika medycznego. Następnie udał się na pobliską stację paliw i dokonał zakupu cukierków, za które zapłacił skradzioną kartą bankomatową.

– Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie. Po wykonaniu z nim czynności został zwolniony, a kilka godzin później ponownie przyłapano go na kradzieży. Tym razem piwa w sklepie – dodał rzecznik.

źródło:

Zobacz więcej