RAPORT

Pogarda

Koronawirus w radomskim szpitalu. Już prawie 200 infekcji wśród pacjentów i personelu

W skali kraju jest już ponad 4,2 tys. osób zakażonych nowym patogenem (fot. PAP/Adam Warżawa, zdjęcie ilustracyjne)
W skali kraju jest już ponad 4,2 tys. osób zakażonych nowym patogenem (fot. PAP/Adam Warżawa, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Kolejnych 47 osób z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu jest zarażonych koronawirusem. Pozytywne wyniki testów potwierdzono w sumie u 182 osób: 102 pracowników i 80 pacjentów – poinformował wiceprezes zarządu szpitala Łukasz Skrzeczyński. Szpital czeka jeszcze na wyniki testów ok. 50 osób.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 6.04 – kolejne zgony w regionie

Województwo mazowieckie nadal na czele statystyki zakażeń nowym koronawirusem. W ciągu ostatniej doby w regionie odnotowano 66 nowych infekcji,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Nowe przypadki zakażeń pojawiły się wśród pacjentów i personelu z oddziału chirurgicznego i onkologicznego. Wzrosła także liczba osób z pozytywnym wynikiem na oddziałach: wewnętrznych, neurologicznym i rehabilitacji.

Wiceprezes zarządu szpitala powiedział, że pacjenci z dodatnim wynikiem, których stan zdrowia pozwala na opuszczenie szpitala, są wypisywani do domu i poddawani izolacji w warunkach domowych.

Z kolei chorzy, którzy wymagają hospitalizacji powinni zostać przeniesieni do szpitala z oddziałem zakaźnym. Z tym jednak – według Skrzeczyńskiego – w ostatnich dniach był problem, bo najbliższe tego typu placówki w Radomiu, Kozienicach i Warszawie odmawiały przyjęć z powodu braku miejsc.

Najnowsze dane o koronawirusie. Wielki Tydzień rozpoczyna się od blisko setki zakażeń

Odnotowano 99 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło także czworo kolejnych pacjentów – tym samym liczba zgonów...

zobacz więcej

Działo się tak – jak stwierdził wiceprezes szpitala na Józefowie – wbrew komunikatowi wojewody mazowieckiego, którego służby informowały w piątek, że według stanu na 2 kwietnia na Mazowszu było ponad 1,4 tys. łóżek dla pacjentów z koronawirusem, z czego tylko ok. 25 proc. było zajętych.

Aby odizolować zarażone osoby od tych z wynikiem ujemnym, w szpitalu na Józefowie stworzono odrębne odcinki, w których gromadzeni są pacjenci z koronawirusem. Oddziały są też łączone, by można było przeprowadzić kontaminację tych części, w których wcześniej przebywały osoby zakażone.

Skrzeczyński ma nadzieję, że sytuacja się poprawi, kiedy inny radomski szpital specjalistyczny, przy ul. Tochtermana, zostanie w pełni przekształcony w jednoimienny szpital o profilu zakaźnym. W piątek decyzję w tej sprawie podjął wojewoda mazowiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej