RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wyszedł na Mont Blanc mimo zakazu i zginął

Żandarmeria znalazła ciało mężczyzny na wysokości 2200 m n.p.m., poniżej Orlego Gniazda (Nid D'Aigle) na masywie Mont Blanc (fot. Christopher Pillitz/Getty Images)

Do tragicznej śmierci 24-letniego alpinisty doszło na masywie Mont Blanc w Górnej Sabaudi. Żandarmeria z Chamoix znalazła ciało mężczyzny, który zdecydował się na wspinaczkę mimo zakazu aktywności górskiej z powodu epidemii koronawirusa – poinformował portal „France Bleu”.

Rząd Francji zakazał przeprowadzek do odwołania

Rząd we Francji zabronił przeprowadzek, poza „sytuacjami wyjątkowymi”. Zakaz ma pomóc w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nowe...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

24-latek wyruszył w góry sam w sobotę. Bliscy zgłosili jego zniknięcie w niedzielę rano. Żandarmeria znalazła jego ciało na wysokości 2200 m n.p.m., poniżej Orlego Gniazda (Nid D'Aigle) na masywie Mont Blanc.

Według pierwszych ustaleń, mężczyzna spadł z 300 metrów. Poruszał się wzdłuż linii Tramwaju Mont Blanc.

Komenda żandarmerii wysokogórskiej w Chamonix wydała komunikat, w którym zaznaczyła, że „izolacja dotyczy wszystkich”. Poinformowano też, że „gdy szukaliśmy tego biednego młodego mężczyzny, trochę niżej dostrzeżono też i ukarano kilku innych alpinistów”.

Do nieprzestrzegania zakazu odniósł się także komendant. – Większość ludzi szanuje (zasady), ale są też tacy zagorzalcy, którzy ich nie akceptują – powiedział. – Widziano też takich, którzy izolowali się w schroniskach. Podczas ryzyka zakażenia się (koronawirusem) to nieodpowiedzialne – stwierdził Bozon.

źródło:
Zobacz więcej