RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pluł na pasażerów i straszył, że ma koronawirusa. Areszt dla awanturnika z SKM

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie wobec mężczyzny (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Na trzy miesiące trafił do aresztu 31-letni mężczyzna, który awanturował się w kolejce SKM w Gdańsku. Pasażerów, kontrolerów biletów oraz policjantów straszył, że jest zakażony koronawirusem. Teraz grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Na kwarantannie pojechała z wizytą do rodziców. Teraz odpowie przed sądem

Ta wizyta będzie mieszkankę gminy Wohyń sporo kosztowała. Mimo kwarantanny 27–letnia kobieta pojechała do innej miejscowości, by odwiedzić swoich...

zobacz więcej

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że podróżujący pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej mężczyzna grozi współpasażerom i kontrolerom biletów. Mówił, że jest nosicielem SARS-Cov-2.

– Najpierw mężczyzna wulgarnie zwracał się do jednej z pasażerek, na co zareagowali kontrolerzy biletów. Wywiązała się awantura. Agresywny 31-latek zaczął krzyczeć, pluć na pasażerów i naruszać ich nietykalność cielesną. Straszył, że jest zarażony koronawirusem – relacjonowała st. asp. Kamińska.

Na miejsce przyjechali policjanci. Zachowując wszelkie środki ostrożności, zatrzymali 31-latka. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania. Tam okazało się, że nie ma żadnych objawów wskazujących na to, że choruje na Covid-19. Awanturnik trafił do celi.

– 31-latek odpowie za stworzenie sytuacji, która wywołała przekonanie o istnieniu zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób oraz spowodowania reakcji służb dbających o bezpieczeństwo, kierowania gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej. Wszystkich tych czynów dopuścił się z pobudek chuligańskich – przekazała rzeczniczka KMP w Gdańsku. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie wobec mężczyzny.

źródło:

Zobacz więcej