RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Udawany atak paniki prezentera „Dzień Dobry TVN”. Jest reakcja KRRiT

KRRiT stwierdziła, że prezenter TVN Filip Chajzer powinien zwracać uwagę na różne stopnie wrażliwości widzów (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński)
KRRiT stwierdziła, że prezenter TVN Filip Chajzer powinien zwracać uwagę na różne stopnie wrażliwości widzów (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zareagowała na skargi na zachowanie prezentera programu „Dzień Dobry TVN” Filipa Chajzera. Chodziło o odcinek, w którym podczas rozmowy z psycholog prezenter udawał atak paniki. Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski zwrócił uwagę w piśmie, że Chajzer powinien zwracać uwagę na różne stopnie wrażliwości widzów.

„Rozłożył się na fotelu, zaczął jęczeć”. Kilkanaście skarg do KRRiT na Chajzera

Po skandalicznym zachowaniu prezentera TVN Filipa Chajzera do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło na niego 18 skarg. Mężczyzna podczas...

zobacz więcej

KRRiT otrzymała 19 skarg w sprawie postawy Filipa Chajzera w trakcie programu śniadaniowego z 29 listopada 2019 r. W rozmowie z psycholog Marią Rotkiel o sposobach radzenia sobie ze stanami lękowymi i o atakach paniki stwierdził, że temat jest „bardzo poważny i nie można robić sobie jaj”. Przy czym na koniec spotkania zaczął krzyczeć: „Dostałem ataku, zabierz mnie stąd, pomóż mi, przerwa, idziemy na przerwę!”.

W odpowiedzi przewodniczący KRRiT napisał, że „w rozmowie poruszano ważne kwestie dla osób borykających się z zaburzeniami lękowymi i atakami paniki, i nie można w tej części uznać jej za rozrywkową”.

Po skargach, również internautów, Filip Chajzer przeprosił za zachowanie. „Nigdy w życiu do głowy nie przyszłoby mi urażenie kogokolwiek chorego psychicznie” – tłumaczył się.

„Jedyną intencją, którą miałem, było nawiązanie do rozmowy o zakupach świątecznych w zatłoczonym centrum handlowym, na które (jak zapewne większość facetów) reaguję mniej więcej w taki właśnie sposób” – wyjaśniał.

źródło:
Zobacz więcej