RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nudyści bez maseczek ochronnych. Interweniowała policja

Czeska policja skontrolowała spacerowiczów w rezerwacie przyrody podczas epidemii koronawirusa (fot. Policie ČR)
Czeska policja skontrolowała spacerowiczów w rezerwacie przyrody podczas epidemii koronawirusa (fot. Policie ČR)

Czescy policjanci interweniowali ws. nudystów, którzy opalali się nad stawem bez ubrań i... bez maseczek. Mimo epidemii koronawirusa ludzie zgromadzili się w większej liczbie w okolicach Pardubic w środkowej części Czech. W związku z rosnącą temperaturą dziesiątki osób przyjechało do rezerwatu przyrody Staw Bohdaneč.

Śledzi telefony i karty płatnicze: system identyfikacji kontaktów osób z koronawirusem

Czeskie władze testują system informatyczny, który pozwala błyskawicznie identyfikować relacje i kontakty osób zakażonych koronawirusem....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Czescy funkcjonariusze sprawdzili w okolicach stawu blisko 150 osób, z czego połowa z nich nie miała na sobie nakrycia. Po wskazaniach policjantów nudyści ubrali się i nałożyli maseczki ochronne.

– Obywatele mogą przebywać bez ubrań w miejscach do tego przeznaczonych, ale muszą mieć zakryte usta i muszą obserwować liczbę osób, która wchodzi do rezerwatu – poinformowała rzeczniczka prasowa policji Markéta Janovská.

Dodała, że nie ma zakazu spacerowania, ale „chodzi o jedną społeczną sprawę: aby całkowicie respektować zarządzenia władzy, żeby można było sukcesywnie znosić obostrzenia”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej