RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Rozpoczynamy akcję „Kupuj świadomie produkt polski”

Ardanowski powiedział, że przez pandemię koronawirusa zrywają się kanały dystrybucji żywności, coraz trudniej ją eksportować (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Rozpoczynamy akcję „kupuj świadomie produkt polski” i apelujemy, żeby kupować polskie produkty żywnościowe – powiedział na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda.

Minister rolnictwa: wybierajmy polską żywność

Nasza żywność jest jedną z najlepszych na świecie; sięganie po nasze produkty to nie tylko kwestia tego, że chcemy dobrze i zdrowo się odżywiać, to...

zobacz więcej

– Apelujemy do wszystkich, aby w czasie robienia zakupów zwracali uwagę na to, gdzie wyprodukowane jest to, co kupują i aby starali się, mając do wyboru różne produkty, by ze sklepowych półek wybierać te, które zostały wyprodukowane w naszym kraju – powiedział prezydent Duda.

Dodał jednocześnie, że nie musimy się martwić, czy żywność na polskim rynku będzie, gdyż jest ona dostępna.
<
Z kolei minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że kupowanie polskiej żywności służy polskiemu rolnictwu i gospodarce.

Ardanowski powiedział, że przez pandemię koronawirusa zrywają się kanały dystrybucji żywności, coraz trudniej ją eksportować. Dodał, że przedstawiciele najważniejszych branż produkujących żywność zwracają uwagę, że elementem najważniejszym jest to, aby Polacy chcieli zwiększyć zakupy polskiej żywności.

– Tak jak polscy rolnicy, producenci żywności czują się odpowiedzialni za wyżywienie Polaków, (...) tak chcą i proszą o to, aby polscy konsumenci byli solidarni z polskimi rolnikami – mówił szef resortu rolnictwa.

Jego zdaniem dzięki akcji „Kupuj świadomie produkt polski” możemy przekonywać polskich konsumentów, że kupując polską żywność „dokonujemy nie tylko racjonalnego wyboru żywności dobrej, smacznej”, ale jednocześnie wspieramy polskie rolnictwo.

źródło:
Zobacz więcej