RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Uruchomiono bezpłatne przejazdy taksówkami na leczenie dla chorych na raka

Każdy chory na nowotwór złośliwy może zgłosić prośbę o transport do i z ośrodka leczenia, szpitala czy przychodni (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Fundacja Alivia uruchomiła usługę bezpłatnych przejazdów taksówkami na leczenie osobom chorującym onkologicznie. Każdy chory na nowotwór złośliwy może zgłosić prośbę o transport do i z ośrodka leczenia, szpitala czy przychodni.

Będzie posiedzenie Zespołu Kryzysowego ws. wprowadzonych ograniczeń dot. koronawirusa

Na poniedziałek i wtorek zaplanowano posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego tematem będą wprowadzone ograniczenia związane...

zobacz więcej

Jak podkreśliła w komunikacie Fundacja Alivia, w czasie epidemii kluczowy jest rygor higieniczny oraz unikanie kontaktów ze światem zewnętrznym – chorzy nie powinni m.in. korzystać z transportu środkami masowej komunikacji. Tymczasem dla wielu z nich jest to jedyny sposób, by dotrzeć na badania lub leczenie.

Stąd w ramach kampanii społecznej ONKOOBRONA #CZASWALKI fundacja uruchomiła darmowy i bezpieczny transport do oraz z ośrodków onkologicznych na terenie całej Polski – ONKOTAXI.

Każdy chory na nowotwór złośliwy może zgłosić prośbę o transport do i z ośrodka leczenia, szpitala czy przychodni. Wystarczy wypełnić i wysłać formularz. Następnie chory otrzyma unikatowy kod, który należy podać przy zamówieniu taksówki. Dzięki temu koszt przejazdu opłaci fundacja. W ramach programu pacjenci onkologiczni będą mieli również możliwość zamówienia transportu leków z apteki.

Takie taksówki mają przegrody oddzielające kierowcę od pasażerów, płyn do dezynfekcji i zdezynfekowane klamki, a kierowcy są przeszkoleni w zasadach higieny.

źródło:

Zobacz więcej