RAPORT

Kampania 2020

Najnowsze dane o koronawirusie. Wielki Tydzień rozpoczyna się od blisko setki zakażeń

W całym kraju hospitalizowanych jest niespełna 2,5 tys. osób (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Odnotowano 99 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło także czworo kolejnych pacjentów – tym samym liczba zgonów wzrosła do 98. Nowym koronawirusem od początku epidemii w Polsce zainfekowało się już w sumie 4201 osób.

Aplikacja pomoże zweryfikować, czy mieliśmy kontakt z zakażonym koronawirusem

Aplikacja ProteGo pomoże zweryfikować, czy mieliśmy kontakt z osobą zarażoną wirusem; to pomaga wyjść gospodarce z najcięższego kryzysu i...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zmarli pacjenci to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna leczony w szpitalu we Wrocławiu i 75-letni pacjent z Łańcuta.

Ministerstwo Zdrowia podało, że pozytywny wynik testów laboratoryjnych dały badania próbek pobranych od 99 pacjentów. Są to osoby z województw: śląskiego (18), małopolskiego (14), wielkopolskiego (12), świętokrzyskiego (10), dolnośląskiego (9), pomorskiego (8), podlaskiego (6), opolskiego (6), lubelskiego (6), zachodniopomorskiego (4), podkarpackiego (3) i warmińsko-mazurskiego (3).

W związku z koronawirusem hospitalizowane są 2444 osoby, wyzdrowiało 162 pacjentów.

Dodatkowo na kwarantannie przebywało w tym czasie 143 256 osób, a 37 295 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – informowało nad ranem Ministerstwo Zdrowia.

źródło:
Zobacz więcej