RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Będzie posiedzenie Zespołu Kryzysowego ws. wprowadzonych ograniczeń dot. koronawirusa

Posiedzenie zaplanowano na poniedziałek i wtorek (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Na poniedziałek i wtorek zaplanowano posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego tematem będą wprowadzone ograniczenia związane z koronawirusem i ewentualne ich przedłużenie – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Przez koronawirusa ruch na drogach spadł, ale liczba zabitych nie

Choć ruch na drogach drastycznie spadł, to liczba zabitych w wypadkach jest niemal taka jak dawniej – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Z danych...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Müller w PR3 był pytany, czy rząd planuje przed świętami zmiany we wprowadzonych ograniczeniach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Rzecznik rządu odparł, że w tej chwili należy skupić się na przestrzeganiu już wprowadzonych ograniczeń.

– Żadnych decyzji jeszcze Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, a nawet rekomendacji w tym zakresie, nie podjął. Mamy dzisiaj i jutro posiedzenie zespołu, zapewne to będzie przedmiotem dyskusji – zaznaczył. Jak dodał tematem spotkania będzie m.in. kwestia ewentualnego przedłużenia obowiązujących ograniczeń.

Dopytywany o ewentualne wprowadzenie ograniczeń w poruszaniu się pomiędzy miastami, Müller powiedział, że wydaje się, że w tej chwili takich rekomendacji nie będzie.

– Ale tak jak mówię, sytuacja jest dynamiczna, więc nie chciałbym jednoznacznie o tym mówić; ale wydaje się, że takich rekomendacji zespół nie będzie formułował – stwierdził.

Rzecznik rządu zaapelował, by w okresie świątecznym pozostać w tych miejscach, w których jesteśmy. – Żebyśmy nie jechali do swoich rodzin, jeśli nie jest to naprawdę niezbędne, ponieważ możemy doprowadzić do sytuacji zarażenia naszych najbliższych, do tragedii rodzinnej – podkreślił Müller.

źródło:

Zobacz więcej