RAPORT

Prorosyjska era Tuska

W polskich lasach bardzo duże zagrożenie pożarowe

Na duże zagrożenie pożarami  w kraju miała wpływ przede wszystkim  ciepła i bezśnieżna zima, która spowodowała duże niedobory wody w glebie (fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy)
Na duże zagrożenie pożarami w kraju miała wpływ przede wszystkim ciepła i bezśnieżna zima, która spowodowała duże niedobory wody w glebie (fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy)

Najnowsze

Popularne

Prawie w całej Polsce obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Utrzymujący się brak deszczu sprzyja pożarom, szczególnie traw, które po tegorocznej zimie są bardzo wysuszone.

Zapowiadają się słoneczne dni. Na termometrach powyżej 20 stopni

Najbliższe dni zapowiadają się ciepłe, w Polsce temperatura przekroczy nawet 20 stopni. Mimo pięknej pogody trzeba stosować się do ograniczeń...

zobacz więcej

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarami w lasach obowiązuję niemal w całej Polsce. Jedynie w rejonie pobrzeża utrzymuje się drugi, czyli średni stopień.

Na duże zagrożenie pożarami w kraju miała wpływ przede wszystkim ciepła i bezśnieżna zima, która spowodowała duże niedobory wody w glebie. Wpływ ma także towarzyszący od dłuższego czasu wiatr, który przesusza roślinność.

Strażacy ostrzegają, że po zimie najbardziej wysuszone są trawy, które palą się bardzo szybko. Prędkość rozprzestrzeniania się pożaru może wynosić ponad 20 km/h.

W ostatnich dniach strażacy byli wzywani do blisko 200 pożarów traw i kilkunastu pożarów w lasach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej