RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zapowiadają się słoneczne dni. Na termometrach powyżej 20 stopni

Mimo pogody pamiętajmy o ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa (fot. PAP/EPA)
Mimo pogody pamiętajmy o ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa (fot. PAP/EPA)

Najbliższe dni zapowiadają się ciepłe, w Polsce temperatura przekroczy nawet 20 stopni. Mimo pięknej pogody trzeba stosować się do ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

W Krakowie opracowano substancję, która ma silnie hamować zakażenie koronawirusem

Zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ogłosił, że stworzył substancję, która silnie hamuje zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2....

zobacz więcej

Poniedziałek w całej Polsce zapowiada się słoneczny. Od 14, 15 st. na północy i południowym wschodzie do 19, 20 na południu i południowym zachodzie, tylko na Helu oraz obszarach podgórskich Karpat około 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejszy w Sudetach i na Podkarpaciu, południowy i południowo-wschodni.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1021 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nad ranem we wschodniej połowie kraju lokalnie możliwe krótkotrwałe mgły. Na wschodzie możliwe przygruntowe przymrozki, do -3 st.

We wtorek na zachodzie i Pomorzu zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze słonecznie. Od 17, 19 st. na północy i wschodzie do około 20 st. w centrum i na południu i 21 miejscami na zachodzie. Chłodniej tylko nad morzem oraz na obszarach podgórskich Karpat, od 11 do 15 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, jedynie na północnym zachodzie oraz nad morzem po południu północno-zachodni i zachodni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej