RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 6.04 – kolejne zgony w regionie

Większość nowych zakażeń, odnotowanych w ciągu ostatniej doby w województwie mazowieckim, przypada na stolicę (fot. PAP/Leszek Szymański)

Województwo mazowieckie nadal na czele statystyki zakażeń nowym koronawirusem. W ciągu ostatniej doby w regionie odnotowano 66 nowych infekcji, zmarł kolejny pacjent. Z informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że odnotowano także dwóch ozdrowieńców. Łącznie na Mazowszu potwierdzono do tej pory 967 zakażeń.

Koronawirus na Mazowszu – hotele dla medyków i specjalne izolatoria dla zainfekowanych

W kilku miastach województwa mazowieckiego uruchomiono izolatoria dla zakażonych koronawirusem, których stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zdecydowana większość z 66 nowo odnotowanych infekcji przypada na stolicę, gdzie w ciągu ostatnich 24 godzin wynik pozytywny dały testy u 43 pacjentów.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje również, że zmarł kolejny zakażony pacjent. To 71-letni mężczyzna, który był leczony w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym; pacjent miał choroby współistniejące. Dotychczas według danych WSSE w związku z zakażeniem koronawirusem na Mazowszu zmarło 20 osób.

Z kolei z danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia (stan na godz. 17.30 w niedzielę) wynika, że zmarło sześć osób. Są to dwie kobiety w wieku 46 i 51 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku 71 i 77 lat – wszyscy hospitalizowani w Radomiu, a także 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta – hospitalizowani w Warszawie.

Kolejne zgony, niemal 270 nowych przypadków zakażeń koronawirusem

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – podaje Ministerstwo Zdrowia. W...

zobacz więcej

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała, że kwarantanną domową objęto 17 615 osób; nadzorem epidemiologicznym – 6951 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 861 osób, z czego osiem trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

Do tej pory odnotowano łącznie 10 ozdrowieńców, po pięć kobiet i mężczyzn. Wykazały ich stacje w Pruszkowie, Warszawie, Kozienicach, Mińsku i Otwocku. Najmłodsza osoba ma 18 lat, najstarsza – 63 lata.

Z danych Ministerstwa Zdrowia (przekazanych w poniedziałek o godz. 10) wynika, że w skali kraju liczba zakażonych wzrosła do 4201 osób. Od początku epidemii odnotowano 98 przypadków śmiertelnych (wzrost o cztery).

źródło:
Zobacz więcej