RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Rugbiści mogliby zostać skoszarowani na wyspie, co umożliwiłoby wznowienie ligi

Ekipy byłyby przewożone na stadiony na stały ląd i tam rozgrywały mecze (fot. Paul Kane/Getty Images)

Zawodnicy 16. drużyny ligi rugby w Australii, jednego z najpopularniejszych sportów na antypodach, w dobie pandemii koronawirusa mogliby zostać skoszarowani i poddani kwarantannie na jednej z wysp. To miałoby umożliwić wznowienie zawieszonych rozgrywek.

Koronawirus, a sport. Mistrz olimpijski zorganizował w ogrodzie zawody [WIDEO]

Tyczkarz Renaud Lavillenie, mistrz olimpijski z Londynu, zorganizował sobie zawody w przydomowym ogrodzie podczas izolacji spowodowanej epidemią...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

16 drużyn zostałoby ulokowanych w kurorcie na wyspie Moreton u wybrzeży Brisbane w stanie Queensland. Następnie, po przejściu kwarantanny przez zawodników, rywalizacja byłaby wznowiona, oczywiście bez udziału publiczności.

Ekipy, przy zachowaniu szczególnych obostrzeń sanitarnych, byłyby przewożone na stadiony na stały ląd i tam rozgrywały mecze transmitowane przez telewizję.

To pomysł jednego z menadżerów hoteli na tej wyspie.

Władze National Rugby League (NRL), które chcą wznowienia rozgrywek przerwanych 22 marca zaledwie po dwóch kolejkach, uznały, że pomysł jest wart rozważenia. Dyrektor generalny NRL Todd Greenberg powiedział CNN, że nie jest to jedyna propozycja dotycząca warunków wznowienia ligi i wszystkie będą dokładnie rozpatrzone.

3 kwietnia liga zawarła porozumienie z zawodnikami dotyczące ich wynagrodzeń, jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione. Rugbiści zgodzili się, że nie zostanie im wówczas wypłaconych pięć miesięcznych pensji.

W Australii liczba zakażonych wirusem przekroczyła 5,5 tys. Z powodu Covid-19 zmarły 34 osoby.

źródło:

Zobacz więcej