RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Wyzdrowieje, to silny mężczyzna”. Trump o premierze, który ma koronawirusa

Prezydent USA Donald Trump i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w trakcie szczytu NATO (fot. Steve Parsons-WPA Pool/Getty Images)

Prezydent Donald Trump jest przekonany, że szef brytyjskiego rządu Boris Johnson, który w niedzielę trafił do szpitala, szybko wyzdrowieje po zakażeniu się koronawirusem. – To silny mężczyzna – podkreślił amerykański przywódca.

Koronawirus: Premier Wielkiej Brytanii przyjęty do szpitala

Brytyjski premier Boris Johnson został przyjęty do szpitala, gdyż gorączka wywołana u niego przez koronawirusa nie ustępuje – poinformowało w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Mam nadzieję, jestem pewny, że nic mu nie będzie. To silny mężczyzna – powiedział w niedzielę wieczorem czasu lokalnego w Białym Domu Donald Trump.

Trump życzył Johnsonowi szybkiego powrotu do zdrowia i zapewnił, że „wszyscy Amerykanie modlą się za niego”.

Boris Johnson trafił do szpitala w niedzielę wieczorem z wysoką gorączką, która nie ustępuje, mimo upływu 10 dni od testu potwierdzającego zakażenie koronawirusem.

Rzeczniczka brytyjskiego premiera zapewniła, że został on przyjęty do szpitala na badania, zapobiegawczo, a nie w trybie nagłym.

27 marca Boris Johnson poinformował, że przeprowadzony test wykazał u niego obecność koronawirusa. Zapewnił wówczas, że objawy choroby są łagodne i nadal, pozostając jednak w izolacji, będzie kierował rządem poprzez telekonferencje.

źródło:

Zobacz więcej