RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus na Ukrainie: obowiązkowe maseczki i zakaz wstępu do parków

Personel medyczny w strojach ochronnych na ulicy Kijowa (fot. Maxym Marusenko/NurPhoto via Getty Images)

Na Ukrainie od poniedziałku wprowadzone zostają kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Ukraińcy nie będą mogli m.in. przebywać w miejscach publicznych bez maseczek ochronnych oraz odwiedzać parków.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

O zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa zdecydował ukraiński rząd. Zgodnie z rozporządzeniem – oprócz obowiązku noszenia maseczek ochronnych, w miejscach publicznych nie można przemieszczać się w grupie powyżej dwóch osób. Należy też mieć przy sobie dokument tożsamości.

Dzieci do 14. roku życia mogą wychodzić z domów jedynie pod opieką dorosłych. Oprócz parków i terenów zielonych zakaz wstępu dotyczy również placów zabaw i boisk sportowych.

Od połowy marca na Ukrainie zamknięte są m.in. szkoły, restauracje i placówki kultury. Nie działają też pasażerskie połączenia krajowe. Do tej pory wykryto 1308 przypadków zakażenia koronawirusem. 37 osób zmarło.

źródło:
Zobacz więcej