RAPORT

Kampania 2020

Koronawirus a Światowe Dni Młodzieży. „Jak tylko kwarantanna minie, to będzie się działo”

Salezjańska centrala organizacyjna Światowych Dni Młodzieży rozpoczęła swoje działanie (fot. Grzegorz Galazka/Archivio Grzegorz Galazka/Mondadori via Getty Images)

Salezjanie nie poddają się koronawirusowi i ruszają z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2020 roku. Centrala organizacyjna rozpoczęła swoje działanie – poinformował kapłan w nagraniu opublikowanym na portalach społecznościowych.

Z powodu koronawirusa Światowe Dni Młodzieży będą wirtualne

35. Światowe Dni Młodzieży, obchodzone w diecezjach w Niedzielę Palmową 5 kwietnia, odbędą w przestrzeni wirtualnej. Transmisje mszy świętych,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Przygotowania ruszyły” – zapewnili księża salezjanie w komentarzu pod wideo opublikowanym na Facebooku. Nawiązując do panującej obecnie pandemii koronawirusa napisali, że „jak tylko kwarantanna minie, to będzie się działo”.

Duchowni zapraszają młodzież do przygotowań na spotkanie z Ojcem Świętym. – Wszystko było przygotowane tak, żeby ruszyć w Niedzielę Palmową, czyli w kolejny Światowy Dzień Młodych. Niestety z wiadomych przyczyn mamy lekkie opóźnienie, ale się tym nie przejmujemy – zauważył.

– Przygotowania ruszyły, materiały są na stronie. Wszystko już jest – zapewniał duchowny. – Czekamy tylko na was – podkreślił, zachęcając młodzież do przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które mają się odbyć pod hasłem „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

Zakonnicy przygotowali dla młodzieży program formacyjny nawiązujący do fragmentu z Pisma Św. o wskrzeszeniu młodzieńca, wybranego przez papieża Franciszka na pierwszy rok przygotowania do ŚDM w Portugalii.

– Chodzi nam o to, żebyście(…) spotykali się raz w miesiącu na placówkach – gadali, modlili się i przygotowywali się do dobrego przeżycia ŚDM” – powiedział jeden z zakonników. Dodał, że „raz do roku chcemy się wszyscy spotkać w Krakowie i czekamy tutaj na was”.


źródło:
Zobacz więcej